İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Biipp Özgür Düşünce Platformu

30.07.2018
19
Biipp Özgür Düşünce Platformu

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere benim de içinde yazar statüsünde bulunduğum güzel bir projeden bahsetmek istiyorum. İsmi itibariyle hepimize “biip” sesini anımsatan 5 harfli güzel bir domain seçimi yapılmış. İçerisi, tasarımı ve yazılımı sözlük sistemlerine uygun bir şekilde uyarlanmış durumda.

Fakat ortam sadece sözlük mantığında değil bu mantığa yabancı kişilerin de içinde bulunması sebebiyle aslında bir çeşit akademi statüsünde. İçerisinde ekşi ve diğer sözlüklerde bahsedildiği üzere sadece belirli bir kesimin yandaşlığı veya düşüncesi kesinlikle söz konusu değil. Platforma objektif bir göz ile bakılırsa tamamen her kesimden insana hitap eden, her düşünceyi içinde barındıran bir yer olduğu anlaşılacaktır.

Henüz yeni olmasına rağmen anlık 70 kişiyi aşan bir yazar kadrosu mevcut, şuan için herhangi bir kısıtlama olmaksızın herkes başlık açarak düşüncelerini de rahatlıklar dile getirebiliyor. Hem gündemi takip etme hem güzel bilgileri öğrenebilme açısından her insana kesinlikle fayda sağlayacağı da aşikar durumda. Şuan için mobil uygulamalar anlamında eksikleri olsa da yavaş yavaş geliştirilen bir sistem olduğu için onlarda güncelleme alacaklardır.

Henüz yeni bir platform olmasına rağmen bilhassa kendi üyelerine yönelik projeleri göze çarpmakta. Evvela bir çok yazarlarına imzalı kitap gönderimleri sağlanmış daha sonra da bazı şirketlerin hizmetlerinden indirimli bir şekilde faydalanma seçenekleri sunulmaya başlanmıştır. İlk açıldığı zamanlarda da başarılı üyelerden 1 tanesine tatil 1 tanesine de 100 tl değerinde hediye çeki gönderdiklerini bizzat gözlemleme fırsatı bulabildim.

Daha önce de bahsettiğim üzere hem eğlenceli vakit geçirmek, hem fikirlerinizi belirtmek hem de bilgi hususunda kendinize bir şeyler katma düşünceniz varsa biipp.com adresine sizleri de davet ediyorum. Şuan tüm üyelikler açık halde olsa da davetiye kodum ile üyelik alarak da paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Davetiye kodu talep edebilmeniz için yorum bırakmanız yeterlidir, yorum da yer alan mail adresinize davetiye linkinin gönderimini sağlıyor olacağım.

Şimdiden keyifli paylaşımlar dilerim.

Web Sitesi: https://biipp.com

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ®