Call of Duty: Black Ops 2’de Büyük Hata black ops hata Full view

Call of Duty: Black Ops 2’de Büyük Hata

Activision’ın yeni Call of Duty’si Black Ops 2’de inanılmaz bir hata ortaya çıktı. Oyunu fiziksel medya olarak satın alanlar büyük bir şok yaşadı.

Activision ile Electronic Arts günümüzün en büyük iki oyun dağıtımcısı olmalarından ötürü birbirlerinin ezeli rakibi konumunu almış durumdalar. Hal böyle olunca iki firmanın dağıtımını üstlendiği yapımların da birbiri ile alakası olması sözkonusudahi olamaz.

Görünüşe göre bu durum Black Ops 2 ile birlikte değişti. Zira Call of Duty: Black Ops 2‘yi satın alanlar, iki disklik oyunu yüklerkenbüyük bir şok yaşadı.

Oyun yüklenirkenikinci diski istediğinde üzerinde Black Ops 2 yazan ikinci diski sürücülerine yerleştiren oyunseverler, yüklemenin devam etmediğini farkettiler.

Bunun üzerine diskin içeriğini kontrol etmek istediklerinde karşılarında Mass Effect 2 adlı oyunun diskini buldular. Bildiğiniz gibi Mass Effect 2, BioWare tarafından hazırlanmış ve Electronic Arts tarafından satışa sunulmuştu.

Activision çözümü şimdilik dijital dağıtım ile bulmuş durumda ama böylesine büyük bir karışıklığın nasıl ortaya çıktığını ciddi anlamda merak ettiğimizi söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

Yorum yap