Dini Değerlere Önem Veren eÇift

İslami evlilik sitesi, İslami evlilikler oluşturmak isteyen insanların girdikleri sitelerden biridir. İslami evlilik adından da anlaşılacağı üzere İslam kurallarına uygun şekilde yapılan evlilik demektir. Çiftlerin yapmış oldukları evlilik kelimesinin başına İslami ibaresinin gelebilmesi için, İslam’ın bağlayıcı kurallarına göre uygun düşen bir  evliliğin yapılması gerekli bulunuyor. Bu kurallara uyularak yapıldıktan sonra evliliğin adı İslami evlilik olarak geçebilir. Aile kurulurken en önemli ve dikkat edilmesi gereken şey ebetteki hayat arkadaşı olacak kişinin, Müslümanlığın gereğine göre seçilmesidir. Evlilik ve aile İslam dini için en temel yapı taşlarından biridir ve kutsal bir hayat oluşumudur.

İşte dinimizce de böyle önem arz eden İslami evlilik için uygun eşleri bulmak gerekir. Ne var ki sosyal yaşantımızda evlenmek için özellikle de İslami usullere uygun kişiyle İslami evlilik yapabilmek için uygun kişileri bulmak hayli zor hale gelmiştir. Değişen teknoloji çağıyla beraber insanlar birbirlerinden daha çok kopmaya ve daha az insanlarla tanışmaya başlandı. İslami evlilik sitesi, işte bu problemlere çözüm olmak amacıyla kurulan siteler olarak kurulmuştur. İslami evlilik sitesi ilk başta toplumun önyargılarına maruz kalan bir projeydi. Bunun nedeni ise İslami evlilik kurmak isteyen gençlerin İslami evlilik sitesi adı altında bu gayelerinden vazgeçirmek istendiğinin zannedilmesiydi. Ne var ki bir süre sonra İslami evlilik sitesinin gençleri bu yoldan çevirmek değil bu yolda onlara yardımcı yoldaş olmak istedikleri anlaşılarak genel önyargı yavaşça bırakılmıştır.

İslami evlilik sitesi olan eÇift Gerek doğru arkadaşlık kurmak, gerekse insanların birbirleriyle sağlıklı bir sohbet oluşturmasında yardımcı olmaktadır. İnternet sitesine http://www.ecift.com adresinden üye olabilirsiniz. Kaydolduktan sonra sizi tanımak amacıyla girdiğiniz kişilik testi sayesinde size en uygun kişileri size öneren bir sitedir. Bu test sonucu sayesinde kurduğunuz ilişkiler de daha düzeyli hale gelecek ve evlilik için en uygun adayları daha rahat bulabileceksiniz. Artık eÇift İslami evlilik sitesi sayesinde düzeyli arkadaşlıklar kurabilecek ve zevkli sohbetlerle hayatlarınızı renklendirebileceksiniz. Hatta uygun bir İslami evlilik sitesi sayesinde İslami evliliği için en uygun kişiyi bulabileceksiniz.

 

Yorum yap