Google, Android 4.4 KitKat ve Nexus 5

Google-Nexus-5-Render

Dedikodu değirmeni şu an itibariyle Nexus 5 ve Android 4.4 için dönüyor. Ortaya çıkan belge ve bilgiler yeni Android sürümü ve Google’ın yeni referans telefonu için birçok detayı gün yüzüne çıkarırken, Android dünyasını yakından ilgilendiren söz konusu gelişmelerin ne zaman resmiyet kazanacağı ise merak uyandırıyor.

CNET İngiltere‘ye göre Google birkaç gün içerisinde tüm bu merakları giderecek zira Android 4.4 ve Nexus 5′in tanıtımları önümüzdeki hafta gerçekleşecek. Sitenin iddiası ise Google Launchpad etkinliğinde yer alacak bir Google geliştiricisine dayanıyor.

Tanıtımlara bir hafta kalmasına rağmen henüz herhangi bir davetiye dağıtımının gerçekleşmemiş olması pek alışılagelmiş bir durum değil.

Geçtiğimiz yıl Amerika’yı etkisi altına alan Sandy Kasırgası sebebiyle Nexus 4 ve Android 4.2′nin tanıtımları resmi site üzerinden bir basın açıklaması şeklinde olmuştu. Önümüdeki hafta ise olağandışı bir gelişme beklenmiyor ve açıkçası böylesine önemli yeniliklerin yer bulacağı bir etkinliğin sessiz sedasız gerçekleşmesi ilginç olacaktır. Konuya ilişkin gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Yorum yap