Mali Müşavirlik Bürosu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? mali-musavirlik Full view

Mali Müşavirlik Bürosu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ülkemizde bulunan mali müşavirlik bürolarının sayısı bir hayli fazladır. Bu fazlalık, işletme kuranlara birçok farklı alternatif sunmakla beraber, kişilerin aralarında seçim yaparken zorlanmasına da neden olmaktadır. Şirketinizin mali faaliyetlerini denetim altında tutacak mali müşavirlik bürosunun, tüm çalışmalarını profesyonellik ilkesi doğrultusunda yürütmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle seçim aşamasında tüm adımlar doğru bir şekilde atılmalı ve herhangi eksik bir nokta bırakılmamalıdır. Aksi durumda işlerinizin istemediğiniz bir şekilde aksayacaktır. Peki, mali müşavirlik bürosu seçerken nelere dikkat etmelisinizdir?

Mali müşavirlik yani finansal hizmetler soyuttur. Belli bir ücret karşılığında alacağınız şey, elinizde tutabileceğiniz herhangi bir ürün değildir. Bu nedenle alacağınız hizmetin kalitesini anlayabilmek biraz güçtür. Ancak bu aşamada göz önünde bulundurabileceğiniz ve adımlarınızı da bu çerçevede atabileceğiniz birtakım unsurlar bulunur. Bunlar içerisinde ilk olarak bilmeniz gereken, bir mali müşavirlik bürosu içindeki kaliteyi; ilk olarak mali müşavirin, ardından ise orada çalışan personelin belirlediğidir. Bahsedeceğimiz ilk kişi mali müşavir olacaksa, onun tüm çalışmalarını profesyonellik ilkesi dahilinde yürütmesi gerektiği söylenebilir. Mali müşavirlik bürosu kadrosunda çalışan personellerin sayısı, eğitimi ve uzmanlığı da doğrudan doğruya mali müşavirin tercihine bağlıdır. Büro seçimi yapmak isteyen kişilerin bu konuda gerçekleştirmesi gereken şey ise, büroda çalışan personel kalitesi hakkında bir araştırma gerçekleştirmektir. Bu aşamada soracağınız ve cevabını alacağınız: “Personellerin sayısı yeterli midir?”, “Personellerin eğitim düzeyi nedir?” ve “Personellere herhangi bir konuda yetki devrimi yapılmış mıdır?” soruları sizi büronun kalitesi hakkında fikir sahibi yapacaktır. Dikkat edilecek son nokta ise, mali müşavirlik bürosunun sahip olduğu fiziksel koşulların incelenmesi olabilir. Büro içerisindeki donanım ve kullanılan teknoloji müşavirlik hizmetlerini doğrudan etkileyeceğinden dolayı bu unsuların göz ardı edilmemesi son derece önemlidir.

Unutmayın ki, mali müşavirlik hizmetlerinde yapılan hataların düzeltilmesi ve her şeyin sil baştan yapılması sizi oldukça zora sokacaktır. Bu nedenle mali müşavirlik bürosu seçerken adımlarınızı acele etmeden, dikkatle atmanızı dileriz. Mali müşavirlik hizmetleri konusunda ayrıntılı bilgi almak için http://www.lucamalimusavirlik.com/ adresine göz atabilirsiniz.

Yorum yap