Pratik kurabiye tarifleri

Muhteşem kurabiyeler yapmak için aşçı veya usta olmanıza gerek yok. Hamaratanne ile çok kaliteli tarifleri sadece bir tık ötede bulabilirsiniz. Günümüzde yemek kitaplarının yerini internet siteleri almış durumdadır.

En güzel kurabiye tarifleri anne eli değmiş gibi pratik bir şekilde amatör ev hanımları için hazırlanmış un kurabiyesi tarifi ile en lezzetli un kurabiyesini yapabilirsiniz.Lezzetli yumuşak kurabiye yapmak için kurabiye tarifleri adresinden bulabilirsiniz.

Elmalı kurabiye tutkunları da vardır herhalde aranızda?

Elmalı kurabiye yapmak için hangi malzemeler gereklidir?

Öncelikle unumuzu kabımıza koyuyoruz ve ortasında havuz oluşturuyoruz daha sonra ortasına yağımızı koyuyoruz.Daha sonra bir çay bardağı zeytin yapını, şekeri ,yoğurdumuzu, yumurtamızı kırıp ekliyoruz ve 1 paket kabartma tozunu ilave ediyoruz.Ve aroma katması için rendelenmiş limon kabuğu ilave edilmelidir.

Daha sonra bu karışımı yoğurmaya başlıyoruz hamurumuzu toplanmaya başlayana kadar yoğuruyoruz.Hamurumuzun toplanmaya başladığını anlamak için hamurumuzu parmağımız ile bastırıyoruz eğer içinde ezilip kalıyorsa hazır demektir.Önemli olan kullanılan tereyağının oda sıcaklığında olmasını dikkat edilmelidir.

Elmalı kurabiye tarifimiz yukarıdadır. Afiyet olsun.

Benzer Yazılar

Yorum yap