Seo araçları

Ana sayfa anlaşılır olmalı: Ana sayfa bir kere kısa olmalı. Kullanılan dil*sade ve doğru olmalı, gramer hataları içermemelidir. Çok uzun paragraflardan tüm yazışmalarda olduğu gibi kaçınılmalıdır.*Unutmayın ki uzun ama çok sayıda paragrafa bölünmüş bir yazı, kısa ama tek paragraflı bir yazıdan daha rahat okunur. Çok uzun cümle ve paragraflardan kaçınmakta fayda vardır.*İş hayatıyla ilgili her türlü yazıda asıl olan, kısa ve özlü, yani maksada dönük yazmaktır.

Yeri gelmişken, özellikle yabancı dilde yazılan web sayfalarını lütfen hem*sizin konunuza hem de o dile hâkim birine çevirtirin. Zaman zaman çok komik hatta yanlış çevirilerle karşılaşabiliyoruz.*Bir tanıtım yazısının, hem iş hayatı hem de teknik ingilizce diline uygun olmadığını söylediğimde, yetkili kişi, “bunu bir ingilizce Profesörü çevirdi; nasıl beğenmezsiniz? ” demişti.

Bakış açımıza göre sağ taraftakine seo*ve dosyalarımızı eklemeliyiz. Daha sonra bu projeyi Build etmeliyiz. Yani derlemeliyiz. Sonuç olarak biraz önce belirttiğimiz yere exe ve msi uzantılı birer setup dosyası oluşturulacaktır.

Bu dosyalar projemizin çalışması için gereken diğer bütün yan unsurları da kontrol eder ve onların temini için de gerekli işlemleri yapar.*Yukarıdaki yöntemlerden birini kullanarak artık sitenizi ziyaretçilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin beğenisine sunmuş oluyorsunuz.

Giriş sayfasını ve giriş sayfasındaki Dreamveaver kitabının tanıtımı olan bir alt sayfa yaptık. Giriş sayfasında kitabın adını seçip üzerinde fare sağ tuşuna tıklatıp Köprü komutunu tıklatın. Gelen iletişim kutusundaki alt sayfayı seçip Tamam komut düğmesine tıklatın.

Metnin altı çizilmiştir. Araç çubugu*B düğmesine tıklatıp alt çizgiyi kaldırın. Yine metnin rengi değişmiştir. İsterseniz orijinal rengini yeniden atayın.*Ana sayfadaki kısa açıklama metninin sonunda devam metni var. Bu metni seçip seçili metin üzerinde fare sağ tuşuna tıklatıp Köprü komutunu tıklatın. Gelen iletişim kutusundaki alt sayfayı seçip Tamam komut düğmesine tıklatın.

Yorum yap