Tastearom Aromaları İnceleme tastearom Full view

Tastearom Aromaları İnceleme

Arkadaşlar merhabalar tastearom diye bir aroma var.

Kimbiotek Kimyevi Maddeler San. Tic. A.ş resmi sitesinde satışta bu aromalar. Hatta aynı sitede elikit diye özel bi kategori ar /bilenler vardır tuana kimyada olduğu gibi) Çok çeşit var ve fiyatları uygun. Aynı zamanda VG ve PG satışları da var. Kendileriyle iletişime geçtim üretimlerini yapmadıklarını söylediler. Sadece satışını yapıyorlarmış. Üretici ismi sordum gizli denildi ( bunu anlayabiliyorum ama belge sunulması lazımdı ) Bitkisel gliserin’i sordum Palm değil Ayçiçek alt yapılı olduğunu söylediler. Bununda üretimleri kendilerinde değil. VG Markası da “Alfasol”.

Aromalara ilişkin analiz belgelerini ürün ile birlikte göndereceklermiş.

İddiaları: “TasteArom aromalarımız konsantre formda Gıda Kalite saf aromalardır. Konsatrasyonu yüksek olduğu için piyasadaki ürünler gibi % 15-20 kullanmanıza gerek yoktur. % 7,5 ideal dozajdır.”

Site linki vermiyorum araştırılarak bulunabilir.

Açıkcası denemek istiyorum çünkü bahsettiğim firma (http://prntscr.com/e011c6) kendi üretimleri de olan az çok bilinen bi firma, kendilerini riske atacak durumda olduklarını düşünmedim. Aremodrops gibi yerli üretim olabilir ama kalite olarak tatmin etmeyebilir belki.

Aromalardan önce belgelere bakma ihtiyacı duydum.

Belgeler de Türk Gıda Kodeksine uygundur diye ibare mevcut:

 

Aroma: Tat olarak henüz deneyemedim. 10 ml cam şişede demleyip deneyeceğim. Ultrasonic cihazım yardımıyla demleyeceğim. Yani gün içerisinde tam doğru bir bilgi olmasa da en azından aromanın bize ne verebileceği konusunda bilgi sahibi olacağız. İlk mesjaımı nedense düzneleyemediğim için mesajlarımı yazdıkça bakmanızda fayda var. Takipte kalın.

Koku olarak ise, oldukça güzel saf bir koku aldım. Sentetik, çok ağır bir kokusu yok. Özellikle bisküvi aromasının kokusu çok hoşuma gitti.

 

Arkadaşlar, konuyu tekrar takibe almanızı istiyorum çünkü 5 farklı aroma çeşidi daha deneyeceğiz.

Bir kaç bilgi güncellemesinde bulunacağım öncelikle aromalar başka yerden tedarik edilmiyormuş. Bizzat kendi üretimleri imiş. Bu konuda yanlış anlaşılma oluşmuş. Bu güveni bir tık daha artıracaktır zira en azından nerde ve kimin tarafından yapıldığı belli oldu.

Katkideposu.com (Kimbiotek) adresine de teşekkür ederim. Kendileri sağolsunlar direk ilk seferden pes edip olumsuzluğa düşmemem için 5 adet aroma çeşidi daha hediye etmişler bana. Bugün ulaştı. Bunların da her birini ayrı ayrı test edeceğiz. Kötü sonuç aldığım bisküvi aromasında anladığım kadarıyla yeniliklere gidilmiş. Söylediklerimiz doğrultusunda onun da sanırım bir değişime uğradığı sonraki denememizde belli olacaktır.

Firmanın tavsiyesi, aromalar da karışım yapılması yönünde. Lakin bu direk aroma üzerlerinde değil, likit halini aldıktan sonra olması yönünde. Yani karışım yapılmak istenirse likit olarak karışım sağlanabilir zaten bildiğiniz ve uyguladığınız bir işlem bu.

Tarçınlı kurabiye aromasını denemiş fakat olumlu nitelendirememiştim. Bunun sebebini ultrasonicte yaptığım bir hatadan olduğunu düşünmüş ve tamamen doğal yöntemler ile demlemeye bırakmıştım. Henüz demlenmediği için denemedim. En kısa sürede onun sonucunu da paylaşacağım.

Bu aromalarında denemesini hem sade hemde karışık olarak yapacağım fakat bir süre demlenmelerini bekleyeceğiz.

Benim tavsiyem gerçekten denemek isteyen arkadaşlar varsa 1 2 tane aroma almaları yönünde. Zaten sağolsunlar kendileri oldukça ilgili ve alakalı durumdalar her türlü sorunuzda yardımcı olmaktalar. Size destek olacaklardır. Bu sayede 1den fazla bakış açısıyla aromaları tarafsız bir şekilde deneyebileceğiz.

Ultrasonic işlemi yapıp yapmamakta kararsızım. Çünkü uygun ayarı tutturamayıp aromayı yakabiliyoruz ( bu durum her marka için geçerli ) o yüzden doğal yöntemler ile demlersem biraz vaktinizi almam gerekebilir.

Takipte kalırsanız haberdar edeceğim.

İlk deneyim,

Kavun: Arkadaşlar tam oran vereyim 0.75ml kavun aroması, 9,25ml vg karışımı ile toplamda 10ml tester likit oluşturdum. Güzelce karıştırdım. PG kullanmıyorum bunda da kullanmadım o yüzden. Nikotin de kullanmıyorum bu yüzden sadece vg basesi ile karışım hazırladım. Ultrasonic cihazında sadece 10 dk beklettim. Ve sonuç oldukça mükemmel. Daha önce burada pek popüler olmayan ama facebook platformunda herkesin ölüp bittiği bir kavun likiti denemiştim. Adeta midem bulanmıştı. Ondan sonra ki buharladığım en iyi kavunu taddım. Zira o beni kavundan bile soğutmuştu. Şuan ki likit ile adeta kavunu yaşadım, öyle söylüyorum çünkü meyveli aroma olması nedeniyle ultrasonic cihaz oldukça iyi etki gösterdi. Tabi sanırım daha tam demlenmemiştir. Biraz daha oturdukça daha güzel notaları yakalayacağımızı tahmin ediyorum.

Başlarda bir miktar boğaz yanması yaşadığımı düşündüm ama 2 günlük pamukla deniyordum oldukça normalmiş. Pamuğu değiştirince o sorundan kurtuldum. %7,5 Kullanımda arkadaşlar aroma biraz ağır basıyor, %6 uygun olabilir. Yok ben aromayı çok severim bana doya doya aroma yaşatsın diyorsanız çok ideal. Ama tüm gün içimde bayabilir. O yüzden aroma oranınızı biraz daha düşürebilirsiniz. Genel anlamda meyve aromalarını ilk defa deniyoruz ilgili firmanın ve benden 10 üzerinden 7’i bu haliyle bile almayı başardı. Umutlarım gittikçe artmakta. yarında çilek aromasını aynı oranlarla aynı yöntemler ile deneyeceğim. Meyve aromaları için şansı hak ettiklerini düşünmeye başladım.

VG olarak balmumcu kullanıyorum bu arada, az çok yorumlarını biliyorsunuz fiyatı nedeniyle tercih ediyoruz, daha kaliteli vg’ler ile daha olumlu sonuçlu alacağınızı unutmayın.

Aromayı daha iyi alabilmek için Tsunami markalı RDA atomizer kullanıyorum, bu yüzden kaliteleri konusunda daha yakın fikirler üretebiliyorum.

Ek olarak nargilede kavunu tercihe den arkadaşlar mutlaka vardır, tadın nargile kavununa çok yakın olduğunu söyleyebilirim. Nargile hayranı arkadaşlar ne demek istediğimi anlayacaklardır. Bilhassa bu yönden çok hoşuma gitti.

Yorum yap