Tek Kullanımlık Önlük 93307 Full view

Tek Kullanımlık Önlük

Genel olarak sağlık sektöründe kullanılan tek kullanımlık önlük çeşidi, sıvı geçirmeme ve anti bakteriyel olma gibi özellikleriyle oldukça rağbet görmekte ve yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Günümüzde, birçok medikal firmadan kolaylıkla temin edilebilecek olan ve tek kullanımlık ürün paketleri içerisinde yer alan tek kullanımlık önlük çeşidi, birçok kullanım avantajına sahiptir. Sağlık sektörü dışında farklı alanlarda da kullanılabilen tek kullanımlık örtü çeşidi, kullanım kolaylığı ve pratikliğiyle daha çok tercih edilen bir ürün haline gelmiştir.

Sağlık sektöründe kullanılan tek kullanımlık önlük, tıpkı steril önlükte olduğu gibi, hem hastayı hem de sağlık çalışanını, enfeksiyona karşı koruma özelliğine sahiptir. Steril ve steril olmayan alanlar arasında bariyer görevi gören tek kullanımlık önlük, bu işleviyle mikroorganizma transferini engellemektedir.
Enfeksiyon riskini minimize ederek, kullanıcıya konfor ve güven sağlayan tek kullanımlık önlük, sıvı geçirmeme özelliğiyle de, kan yoluyla bulaşabilecek hastalıkların engellenmesini sağlar. Medikal firmalardan, kullanım amacına uygun olarak tasarlanmış, değişik karakteristik özellikleri olan tek kullanımlık önlük çeşitleri temin edilebilmektedir.

93307

Sağlık sektörü açısından, tek kullanımlık önlük; anti bakteriyel olmak, steril ve hijyenik olmak, sıvı geçirmeyen aynı zamanda da yumuşak bir dokuya sahip olmak gibi temel özelliklere sahiptir.

Çok kullanımlık önlüklere nazaran; maliyet, hijyen ve kalite açısından daha avantajlı olan tek kullanımlık önlük kullanıcıyı, yıkama, kurutma, katlama, depolama gibi zaman alıcı ve masraflı yöntemlerle uğraşmak zorunda bırakmaz.

Uluslararası standartlara uygun olarak üretilen tek kullanımlık önlük imalatında, üretim aşamasından, müşteriye ulaştırılma aşamasına kadar, tüm süreçler takip edilir. Yüksek kaliteyle üretilen tüm tek kullanımlık ürünler gibi, tek kullanımlık önlük, kullanıcıya hem konfor, hem de güven sağlar. Günden güne yaygınlaşmasının ve tercih edilmesinin altında yatan bu rahatlık ve güven duygusudur.

Tek kullanımlık önlük hakkında detaylı bilgiyi 3Teks’ten alabilirsiniz.

Yorum yap