Temizlik Şirketi Arayanlara Öneriler

Temizlik Şirketi Arayanlara Öneriler
Bu yazımızda temizlik şirketlerine ihityac duyabilecek ve bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ziyaretçilerimize faydalı olabilecek bir takım pratik öneriler sunacağız. Temizlik şirketlerinden bahsetmeden önce hizmet sektörünün insanlar tarafından neden bu kadar tercih edildiğinden kısaca bahsetmekte fayda var.
Günümüzde insanlar veya daha geniş anlamda kurumlar sadece kendi uzmanlık alanıyla ilgili konulara ağırlık vermiş, bunun dışındaki diğer hizmetler için kendi bünyesinde personel bulundurmak yerine hizmet sektörleriyle işbirliği yapma solunu seçmişlerdir. Dışhizmet alımının en cazip tarafı, sadece hizmete ihtiyaç olduğu zamanlarda ücret ödemesi yapılmasıdır.Bu sebeple özel sektörün izlemiş olduğu bu yöntemin daha ekonomik ve daha etkili olduğunu gözlemleyen kamu sektörü de artık hizmetlerinde profesyonel şirketlerden hizmet alma yolunu tercih etmeye başlamıştır.  Aksi takdirde halihazırda iş olmaması durumunda personele boşuna ücret ödemesi yapılacak ve şirketlerin zarar etmesine sebebiyet verecektir.
Temizlik Firması nasıl olmalı?
Ancak her konuda olduğu gibi bu sektörde de güvenilir ve ekonomik hizmet sunan temizlik firmaları bulmak zordur. Bu konuda arayışa girenler için birkaç tavsiye sunabiliriz. Öncelikle bir temizlik firması referans sunabilmelidir. Çünkü bir firmanın geçmişinin nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olmak onun nasıl bir hizmet vereceği konusunda bize yardımcı olabilir.
İkinci olarak temizlik fiyatları konusuna dikkat çekmekte fayda var. Dikkat edilirse insanlar ekonomik bir hizmetten ziyade kaliteli bir hizmet sunulmasının endişesini taşımaktadır, çünkü eğer memnuniyetsizlik oluşması durumunda hem verdikleri para boşa gidebilecek, üstüne bir de problem yaratan insanlarla uğraşmak zorunda kalacaktır. Ayrıca temizlik yapılırken binada bulunan eşyalara verilen zararı tazmin için peşinden koşturması da cabası..
Üçüncü olarak dikkat edilmesi gereken husus yeşil temizlik diye isimlendirdiğimiz çevreye ve insan sağlığına zarar olmayan yöntemlerle ya hiç kimyasal kullanmadan veya kimyasalı en aza indirgeyerek temizliğin yerine getirilmesidir. İşinde uzman olmayan kişiler sebebiyle yapılan sözde temizlik ile kendi sağlığınıza kasten zarar vermiş olacaksınız.
Hizmet faaliyetlerinin geniş olması da temizlik şirketinin kalitesinin gösteren bir etkendir. Örneğin temizlik şirketleri tarafından sunulan; ev temizliği, ofis temizliği, fabrika temizliği, koltuk yıkama, halı yıkama, böcek ilaçlama, zemin cilalama, dış cephe temizliği, inşaat sonrası temizlik gibi farklı alanlarda hizmet gösterebilmesi de o şirketin kalitesi hakkında size bilgi vermeye yardımcı olacaktır.
Bunların dışında temizlik şirketi personelinin zamana riayet etmesi, kendi evini temizliyormuş düşüncesiyle çalışması, özel eşyalarınıza saygı göstermesi, kılık-kıyafetinin temizliğine dikkat etmesi de ekleyebileceğimiz son hususlardır.
Bu saydığımız maddelere dikkat edilmediği takdirde “temizlik hizmeti alıyorum” zannıyla para ödeyerek sorun ve stres satın almış olacaksınız.

Benzer Yazılar

1 Yorumlar

Yorum yap