İbrahim Yavuz Kişisel Blog

CloudFlare Bize Yaramadı.

11.09.2012
1.996
CloudFlare Bize Yaramadı.

Günümüzde nerdeyse bütün internet sayfalarınının kullanmaya başladığı bir sistem olan CloudFlareyi bende test etmek istedim.Aslında CloudFlare  sistemi daha çok ddos ve botnet gibi sisteme yapılan saldırıları düşürmek için kullanılan bir sistem olsa da sitenin trafik alanını genişletmesi vb aklıma gelmeyen bir çok nedenden dolayı herkes tarafından tercih edilmeye başladı.

Sistem ücretsiz olarak sunulsa da zamanla daha çok özellilkten yararlanmak isteyen insanlar için yeni paket imkanları sunmaktadır.CloudFlare resmi sitesine gidip üyelik işlemlerini gerçekleştirdikten sonra kolay bir yöntem ile sizin dnslerinizi tanımlayıp size yeni bir dns sunmakta.Bu dnsleri domain şirketinizden değiştirip domainler tamamen çözümlenince bu sistemi kullanmaya başlıyorsunuz.

Ee bizde deneyelim dedik.Fakat https desteklemesi bulunmadığı için hostta oluşan bazı yetersizlikler vs derken dnslerimiz çözümlendiğinde ftpmize giremez olduk.Cpanele giriş yaptığımızda sayfanın kaymış olduğunu gördük vs. Aslında cloudflareyi suçlamıyorum çünkü sistemleri kusursuz. Sorun benim hostumdan kaynaklanıyor.Ama olsun, CloudFlareye çokta ihtiyacımız yok 🙂

CloudFlareye geçipte ftp bağlantısında sorun yaşayan arkadaşlar sitelerinin ip numarasını yazarak kolay bir şekilde ftp bağlantısı kurabilir.Bunu da işine yarıyabilecek arkadaşlar için belirteyim.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. BySiriUS dedi ki:

    sanırım sğzin şansınıza denk gelmiş. cloud sistemi, ddos ve syn attack alan sıstemler için harkulade bi sistem. normal siteler için gereksz bence. ama hizmet kalitesi çok iyi.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com