İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Ağaçlar için meydandalar(!)

31.05.2013
2.735
Ağaçlar için meydandalar(!)

Ha düştük ha düşeceğiz. Sanıyorsunuz ki düşünce el uzatanlarımız olacak. Asıl doğa katliamını insanları bir bitki gibi katleden düşmanlarımızdan göreceksiniz siz çok yaklaştınız. Bir kesilip 5 beş dikilen ağaçları görüp mantığıyla hareket etmek yerine provakatörlerin elinde heyecanıyla hareket eden, bilinçsizce dış güçlere hizmet eden gençlerimiz taşa sopaya sarılıp örgütlenmek yerine neden elinize ikişer fidan alıp ağaç dikmeyi neden denemiyorsunuz ? Cevabı basit aslında gençsiniz ateşlisiniz, sizin yerinize düşünen sizi yönlendiren insanlar var değil mi nasılsa? Onlar ne derse o. Ulan açın araştırın biraz. Türkiyenin ağaçlandırılma oranlarını yıllara kıyasla inceleyin. Kesilen ağaçların yerine dikilme zorunluluğu olan maddeleri inceleyin ve farkına varın ki bu ülke en çok ağaçlandırmayı bu iktidar zamanında görmüştür. Zannediyorsunuz ki siz ağaçları kurtarma peşindesiniz. Kendi polislerinizle çatışarak ülkenizin kaynaklarını harcıyorsunuz be. Sadece bugün size harcanan parayla kaç bin tane ağaç dikilirdi haberiniz var mıdır? Bende bilmiyorum sizin için harcanan bütçe açıklanırsa oranlar bi rakam çıkartırız.

Aslında mantık basittir, Türkiye gelişiyor (inkar mı ediyorsunuz?) Türkiye ekonomik güç olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor. Bu kimlerin hoşuna gitmiyordur sizce? Yok yok korkmayın girmeyeceğim o konulara hiç siz çok iyi bilirsiniz, şuan bilinçsizce hizmet ettiğiniz dış güçlerden bahsediyorum işte, bu dış güçler buna dur demek için ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar elbette bir şeyleri bahane etmeli ve gençlerimizin heyecanlı, o heyecandan dolayı düşüncelerini köreltikleri konularda onları provoka etmeli örgütlemeliler. İnanılmaz başarılı bir şekilde yapabildiler de bunu.

Sanıyorsunuz ki bu kesin yok akp zihniyetinde yok iktidar yanlısı yok şöyle yok böyle yok yobaz. Ulan sadece mantığımla düşünüyorum. Sizin yapamadıklarınızı yapıyorum.Eğer düşünebilen bir gençliğimiz olsa derler ki bu parkta kesilen ağaçların yerine dikmek için örgütlenelim, uygun bir yerler bulup ağaç dikme kampanyası başlatalım belki bunu da böyle afili bir hale sokarız protesto anlamında da olur, hem ülkemin polisleri zarar görmez hem de vatanıma hayırlı bir iş yapmış olurum. Ama yok çünkü siz gençsiniz heycanlarınızı 2 3 tane provakatör asalağın eline bırakıp elimize sopa alalım taş alalım polisle çatışalım. Polis görevini yapıyor diye onları aşağılayalım. Onları suçlayalım vs vs. Arkadaşım kendine gel yahu sen ağaçları korumak için gelmedin oraya. Sen oraya akpye düşman olduğun için geldin lan. Daha neyi savunduğunu bilmiyorsun eminim gittin orayı polis taşlıyorsun. Aslında attığın her taşta diyorsun ki “İçkiyi yasakladı bu ibneler bunlara müstehak salla yavrum taşı” ya da ne bileyim açılım sürecini desteklemiyorsundur diyorsundur ki “Ülkeyi bölecek şerefsizler sallayım taşı bunlara ağaç falan bahane boşver iyi oldu yaa” falan ne bileyim. Senin iktidardan nefret etmek için o kadar çok nedenin vardır ki..

Tabiî ki hepsini yine heyecanın ve cahilliğine vermek lazım senin. Araştırma özürlüsündür annen baban ne diyorsa odur. Yada ne bileyim başkaları senin yerine düşünmüştür o ikidarı sevmiyorsa bir bildiği vardır seninde bilmemen lazımdır falan.

Yinelerek bitiriyorum arkadaş. Sen orda ağaçları temsil etmiyorsun. Sen odunsun çünkü. Beynin yeşerememiş henüz. Düşünmeyi dene biraz. Heyecanlarından sıyrıl. Klavye başında terleyip dişini sıkma öyle ekrana. Aç arama motorunu biraz araştırma yap. Öğren lan bişeyler.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com