İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Allahım, beni bana bırakma.

20.02.2016
1.721
Allahım, beni bana bırakma.

Ne kadar güzel bir dua’dır “Allahım, beni bana bırakma.” insanın içten bir amin diyesi gelmiyor değil. .

Sahteliklerin çoğaldığı, sözde duygu ve hislerin altında yok olmuş insanlığın ruhlarına dahi sahip çıkamadığı bu derin bunalım keşke bir imgelem’den ibaret olsa! Ama değil, herşey o kadar gerçek ki, sahtelikleri bile bu kadar iyi seçebiliyoruz. Burada odaklanmamız gereken asıl nokta ‘ruh’ olması lazım. Ruh o kadar derin bir kavram ki sözde insanlık için her şeyden önce gelen şey olmalı. Ama insanlar bunu bırak düşünmeyi, sahip olmayı bile beceremediler. Hep dedim, daha önce ki yazılarımda da dedim halen diyorum, ben bu dünyada yaşamak istemedim, halen istemiyorum, istemeyeceğim.

Hatta takılmışımdır, “Neden dünya, neden insan ırkı ya? Ben burayı beğenmedim Allahım başka alemleri deneyemiyor muyuz? Ona göre karar versek” diye. Ama halen çarpılmadım dur bakalım. Üstüne basa basa burada da bahsettiğim gibi ( bknz: https://www.ibrahimyavuz.net/hangi-alem-nasil-ustunluk-bu/ ) anlayamıyorum bu insan ırkı neden bu kadar üstün? İnsanlık diğer alemlerin şeytanı olmaktan başka ne özellik taşıyor da bu kadar üstün. Ha pardon çamurduk biz, çamurun hükmü de kuruyana kadardır velakin?

Bazı arkadaşlar da diyecek ki” Çocuk hakkaten artık düşünmekten kafayı yedi” , “OHA ŞİRKE DEPAR ATIYOR” vb türevler, kimse de oturup düşünmeyecek, demeyecek ki insanlık neden böyle, neden bu halde. Hiç mi düzelmeyecek? ne zaman düzeldi ki şimdi düzelsin? Ve bu çocuk neden duayla başlayıp şirke yardırıyor.Ve bunun tam olarak nesi yanlış dostlar, her şey bir günahla başlamadı mı? İnsanlığın babası dünyaya nasıl gönderildi? Düşünün.

Ben yoruldum artık, düşünmüyorum düşündükçe de kayboluyorum artık. Bir insanlara bakıyorum bir dünyaya. Bir gerçeklere bakıyorum birde sahtelere. Ben anlatmaktan yoruldum, insanlarda anlamamaktan yoruldu, tükendik birlikte tabiri caizse. Bazı insanların imtihanı beşeri oluyor. Bazı insanların imtihanı sadece kafasının içinde. İkiside zor, ikisi de çözülemez ikiside ebedi.

Duayla başladık, duayla bitirelim.

“Beni âciz aklıma teslim etme Allahım.”

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com