İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Ayna ve Aynadakiler

06.01.2014
1.479
Ayna ve Aynadakiler

 

Murat Yılmazyıldırım üstad’ın haziran ayında çıkacağını duyurduğu albümü an itibariyle ön siparişe sunuldu. 7 ocaktan itibaren tüm müzik marketlerde yerini alacak. Başlarken söylediğim gibi albüm aslında Haziran ayında müjdelenmişti. Fakat neden yeni çıktı diyeceksiniz, bu soruyu üstad güncel bir ropörtajında “bazı insanlar verdiği sözleri tutmadılar” şeklinde cevaplandırmıştı. Hem sitem etmiş hemde hayranları için gerekli bilgiyi vermişti. Elbette albüm çıkarmak kolay bişey değil, özellikli popçuların daha çok prim yaptığı bu lanet sistemde Murat üstad gibi bir sanatçının tanınmaması ne yazık ki çok acı.

Albüm 2 cd’den oluşmakta ve toplam 22 şarkıdan bulunmakta. 2 adet Enstrumantal müziğe de üstad albümünde yer vermiş. Hepsi muazzam intro olarak hepsini dinleme fırsatı buldum. Henüz sipraiş geçemesemde 7 ocağa kadar inşallah siparişimi geçip ilk alanlardan biri olacağım. Bildiğimiz üzere youtube de olan Murat Yılmazyıldırım kanalım ( http://www.youtube.com/user/MuratYilmazyildirim ) üzerinden albümü paylaşmayı pek düşünmüyorum aslında. en azından bir süre böyle olmalı. Çünkü yüklediğim zaman youtube üzerinden videolar mp3 uzantısına dönüştürülüp internette sergilenebilir. Böyle bir durumun olma ihtimali bile üstad’a fazlasıyla zarar verebilir elbet. O yüzden bir süre albüm satsın ondan sonra yavaş yavaş eklemeye başlarım. Zaten Murat Yılmazyıldırım’ı seven herkes ne pahasına olursa olsun albümü alır diye düşünüyorum. Üstad’a bir faydaları dokunsun kuru kuruya ben Murat üstadı seviyorum olmaz.

Satış esenshop üzerinden gerçekleştiriliyor. Yine anadolu müzik yapımıyla karşımızda. Satın alabileceğiniz siteye gitmek için tıklayın. Özellikle çok çok hoşuma giden bir şarkı var albümde.. İsmi “Nokta” 8 saniye kadar dinleyebildiğimiz bu şarkının hepsini dinlemek için sabırsızlanıyorum. Efsane bir şarkı olacağa benziyor. Albüm ayrıntıları aşağıda ki gibi:

CD 1

 1. Uvertür 1 : İz ve Devinim (Varoluş)
 2. Ulman Davoruş (Aşk Girdabı)
 3. Nokta
 4. Sonsuz Dönüş
 5. Keramuj Anlavor (Tutku Adresi)
 6. Neoseptik
 7. Derum Arapor (Gizli İhtiras)
 8. Zehirde Dans (Enstrumantal)
 9. Kanatta Kurşun
 10. Tekâmül
 11. Nola Yarolav (Yol Haritası)

CD 2

 1. Uvertür 2 : Rota ve Acı (Yok Oluş)
 2. Maranja Roya (Güneşte Uyku)
 3. Geçiş
 4. Huzur Buluşması
 5. Düş ve Aşk
 6. Sarış, Sarmalanış ve Sarsılış (Dovlaj Runol İm Devonil)
 7. Kanamamaja (Yazısız Mesaj)
 8. Gözyaşı Kutusu (Enstrumantal)
 9. Cephe Perdesi ve Damla
 10. Tekerür
 11. Rulamar Kazor (Okyanus Ateşi)

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com