İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Dexter Yeni Sezonda Bizi Neler Bekliyor?

27.04.2013
1.916
Dexter Yeni Sezonda Bizi Neler Bekliyor?

Dexter’e çok geç başlayan insanlardan biriyim eminim ki. Öyle ki bu yaz son sezonu yani 8. sezonu çekilip tamamen bitirilecek. Dexter’in 7 sezonunu da hiç sıkılmadan izleyebildim. Öyle derin izler bıraktı ki hatta.. Ritanın ölümüne halen üzülüyorum. Çünkü asla ölmez dizinin bitimine kadar dediğim 2. kişiydi. 1.si tabi ki dexter (: . Lakin sonradan izledikçe gördüm de diziye çok büyük bir kayıp yaşatmadı.

Çok başarılı senaristleri olacak ki ilerleyen sezonlarda Ritayı tamamen unuttuk Debrayı baz almaya başladık. Neden mi öyle? Debranın dextere olan aşkını 7. sezonda öğrendik. Debranın dexter için yaptıkları unutulamaz. Öyle ki sezon finalinde La Guertayı vuran kişi debra oldu. Dexter’i vurmak yerine onu vurarak zor bir seçime karar vermişti.

dexter 8. sezon

Zaten deprasanlar ile ayakta duran debranın psikolojisinin 8. sezonda tamamen çöküntüye uğrayacağını tamamen göreceğiz. Göreceğimiz bir süpriz daha olacak. Bu tabi ki tamamen kendi varsayımımdır. Yoksa senaristlerden öğrenecek halim yok (: Ritanın ölümünü trinity ile kapatmıştık. O sayfa yeniden açılacak gibi duruyor. Gözle görülür bir delil sunulmadı bize öyle değil mi? Herkes Ritanın ölümüne kilitlenmişti ve üçlemeci katili tahmin ediyordu fakat imkanı var mıydı? Dex gerçekten geç mi kalmıştı?

Benim varsayımıma göre Ritayı Debra öldürdü. “Aaa manyak bu, delirmiş olmalı” vs diyip okumayı burda kesecektiniz. Kesmediyseniz

sebebine gelelim (: . Debranın dexter’e olan aşkı bizim için 7. sezonda ağır bassa da aslında debra ilk baştan beri Dexter’e aşıktı. Bu ritayla evliyken de öyleydi elbette. Bu yüzden Ritayı deb’in öldürüp suçu üçlemeciye atması zor bi ihtimal değil (:

Yani öyle ki acaba 8. sezonda dexter’in masasında tek bir kişiyi göreceğiz. Bu kişi de acaba debra mı olacak (:. Artık 30  haziranı beklemekten başka çaremiz yok gibi.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com