İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Düğün Dernek

08.12.2013
3.556
Düğün Dernek

Henüz yeni vizyona girmiş olan düğün dernek filmini sonunda bugün izleyebildim. Film hakkında ki görüşlerimden bahsetmek istedim, fragmanından anlayamadığınız filmin ana konusu hakkında da biraz açıklık getireceğim. Fakat böylesine muazzam bir filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Şimdi anlatırken spoiler kullanmamak için çok zorlanacağım ama elimden geldiğince zorlayalım bakalım (:.

Sivas’ın bir köyünde geçen bir hikaye olduğunu biliyorsunuz, Sivas’ın bir köyünde ikamet eden ailenin tek oğlu yabancı bir ülkeden ailesini ziyaret amaçlı gelir. Oğullarının sebeb-i ziyareti evlenme isteğini ailesine açabilmek. Lakin bunu onlara anlatırken zorlanacağı tek kısım gelinlerinin bir yabancı olduğunu kabul ettirmek. Letonya asıllı gelinlerini ailesine anlatan genci babası memnuniyetle karşılayıp babalık görevini yapmaya hazırlanırken annesi bu olaya çok kızarak “Sivasta kız mı kalmadı?” triplerine girer.

Babalık görevini üstlenmek ve oğlu için kusursuz bir düğün yapmak isteyen baba ekibi toplar (!) tüpçü Fikretten,  muallim Saffet’ten ve tövbekar Çetinden oluşan bu kusursuz ekip düğün planlarını kurar. Ve düğünü gerçekleştirmek adına çalışmalara başlar. Bu başlangıçtan bitişe kadar olan olaylar zorluklar vs derken sizi akıcı olan ve gerçekten ciddi derecede güldürecek bir kurgu ile baş başa kalacaksınız!

En çok güldüğüm sahnelerden size bahsetmek istesem inanın filmin senaryosunu yazmış olurum buraya. Her dakikası ayrı heyecanlı ayrı komik ayrı eğlenceli bir film. Tüpçünün tüple dövülmesi olsun, yüksek bir bina ziyareti öncesi olan muabbetler olsun, düğün esnasında meydana gelen büyük aksilikler olsun sizleri yerlere yatıracak eminim (:

Neyse velhasıl sonuca gelelim, Türkiye de film sektörünün gelişmesine katkı bulunmak ve ayrıca böyle kusursuz bir filmin hak ettiği ilgiyi görmesi adına sinemaya giderek bu filmi izleyin. Pişman olmayacağınızı %100 garanti ediyorum. Güvenin siz sözüme, filmin şarkısı bile yeter yahu (:

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com