İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Fight Club / Dövüş Kulübü

24.10.2013
2.356
Fight Club / Dövüş Kulübü

Analiz edilmesi zor bir film olabilir bazı kişiler için 🙂 çünkü aşırı bir biçimde psikolojik tahlillere maruz bırakılmışız filmde. Zaten ana konusu da onun çerçevesinde hal almış. Fakat film’in sonunda bazı insanlar keşke benimde bir tyler durden’im olsun derken bazıları da şükür edebiliyor. 🙂 Şimdi olay şu aslında filmde de denildiği gibi çoğu insan olmak istediği kişi olamıyor. İçten içe olmak istiyor diyor aslında “ben böyle değilim!” ama içindeki potansiyeli dışarı vuramıyor. Bu potansiyeli dışa vuramamasının sebepleri bazı insanların yüksek derecede yaşadığı utanma hissi. bazıları için korku. Sizin için nedir bilemem bunlar başlıcaları tabi ki.

Neyse bırakalım şimdi psikolojik analizleri zaten yeterince filmde gördünüz, kafanız falan da karışmıştır eminim :). Film’in öğreticiliğine bir bakalım, insan yağı ! Evet insan yağından en güzel sabunun yapıldığını zaten Hitler’in nazi almanyasından bilmeniz lazım. Malum Hitler reyiz bir çok yahudiyi fırınlarda yakmış, yağlarından da sabun fabrikaları falan açmış. Elbette ki vahşet! kaliam işin o kızmını yorumlamıyoruz. Fakat o zaman da görülmüş ki çok iyi sabunlar insanlardan çıkıyor. Kimya adına pek çok bileşen pek çok kimyasal terimde geçiyor tabiki hepsinide anlamak zorunda değiliz filmde :).

Kısacası insanların ölmeden önce izlemesi gerekenler listesine baş yapıt olarak girer. Eski bir film 1999 yayınlanma yılı şimdiye kadar zaten illaha ki pek çok insana televizyonlarda falan denk gelmiştir. Bir çoğunuz yarım yamalak izlemişsinizdir falan. Oturun bi ara tamamlayın onu 🙂

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com