İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Gök alîmleri buyursun.

08.06.2015
2.150
Gök alîmleri buyursun.

Ak Parti

Uzun uzadıya yazmak istemiyorum. Zira uzun uzun yazsam gelipte okuyacak biri bulunmaz. Bulunsa da bu seçimdeki %40’lık kesime söven kısımdan olmazdı zaten. Her neyse başlayalım ne oldu %40 aldık tek başımıza iktidar olamadık. %40 kardeşim. Bu ülkeden halen ümidimiz var bizim. Peki ya siz diyelim, biz %40’lık yenilgimize üzülüyoruz ( ki ne yenilgidir bu nede üzüntü gerektirir ileride açacağım bu konuyu) siz 3 parti bir olupta zaferinize sevindiğinizi zannediyorsunuz.
Şimdi çok yormuyorum zihinlerinizi soruyorum. Olası kualisyon senaryolarını herkes kafasında kurgulamıştır. Ama ben o senaryoların sayısını sizler için 2’ye indireceğim. Çünkü en ihtimal kualisyon böyledir.

1) AKP – MHP, HDP – CHP Kualisyonu.

Bu kualisyon bana mantıklı geliyor, desteklediğim veya olmasını istediğim için değil. Sadece olması muhtemel ve mantık çerçevesine oturan bir ihtimal olarak beliriyor aklımda. Peki böyle olursa ne olur. Hiç bişey olmayacak ayrılıklar vs derken krizler bi yandan olası provakasyonlar bi yandan ülke zor bir döneme girecek. Ve hiç birşey kimse için istediği gibi gitmeyecek. Bunun bilincindeyiz. Hdp’nin CHP ile kualisyon kurmasında bir problem yok. Zira bu ikisine de oy veren kitle çoktan Atatürk ile Abdullah Öcalanın resmini yan yana getirmeyi başardı. Onlar için bu bir problem olmayacaktır. Vatana ihanet değildir (!)

2) AKP – CHP, MHP, HDP Kualisyonu.

Bu ÖZellikle AKP seçmeni için en zor dönemleri başlatacak olan ve ülkeyi yukardaki kualisyona kıyasla daha zor dönemlere geçirecek bir kualisyondur. Lakin bunu göze ala ala tüm zorluklara rağmen destekliyorum. Neden destekliyorsun kardeşim diyebilirsiniz. Şöyle ki bu kualisyonda MHP ve HDP’yi yanyana görüyoruz. E benim MHP’li kardeşim öküz değildir ya.. Veya ne bileyim bu aralar tek derdi lisede üniversitede toplanıp karı kız mevzularına adam dövmek olan ülkücü gençlik bence bi silkelenir kendine gelir.Ne oluyoruz der demi? Atatürk ve Öcalanın resmi alışıldık bişey. Peki benim ülkücü kardeşim Türkeş ile Abdullah Öcalanın resmini yan yana düşünebiliyor mu? Zannetmiyorum o kadar da karaktersiz değillerdir herhalde. Bu MHP’yi bitirecek ve gelecek olan erken seçimde ( erken seçim konusunu tekrar işlememize gerek var mı? Ülkenin kasoa gideceği aşikar erken seçim mutlak olacak) MHP’nin şuan ki %16’lık oyu ak partiye kayacak demektir. Hadi %2 3’lük bir dallama kitle çıktı diyelim hatta bunu %6 yapalım Ak partiye kayan oy %10 olsun. Sonuç yine kimin olacaktır birlikte görebiliriz.

Üzüldük mü?

Ne diyorduk ?

“Ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır.”

Hayır kardeşim bu kararın sıkıntıya girdiği falan yok. Bu karar bu sefer böyle tecelli etti. Öyle ki bu kararın sahibinin planları sizinkilerden daha büyük. Zalimlere zafer kazandıracak olan Allah ki bunu da hayır için yaptırtacaktır. Biz hayırla şeri bilemeyiz geleceği göremeyiz haşa, şiirin bir sonra ki mısralarında ne diyorduk?

“Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır”

Biz kaderin üstünde ki kaderi dertle, sıkıntıyla gerekse acılarla bekleyeceğiz. Ama er yada geç zafer inananların olacaktır. Belli ki rabbim durun dedi, bu milletin burnu sürtünmeli dedi. Sürtünmeli ki kendine bir gelsin. E malum rahat o kadar battı ki meclise teröristler zaferle girmesine halkımız müsade etti. Zira bu müsadenin sebebi de iktidar düşmanlığı. Tamam bakalım diyoruz buyrun size kualisyon. Burnunuz, ( bizimde burnumuz tabi ) biraz sürtünsün. Ama biz yine Allah diyeceğiz bildiğimize devam edeceğiz. Lakin bakalım sizler ne diyeceksiniz?

 bakara216-Bakara 216

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com