İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Hakkımda

Merhabalar, sizlere kısaca kendimden bahsetmek istedim eskiden bu sayfaya girdiğiniz de sizi çok uzun ve detaylı bir yazı bekliyordu lakin artık gerek duymadığım için kısaca sizlere anlatmak istedim. Adım ve soyadım bildiğiniz üzere domain de yer aldığı şekilde. Uzun yıllardır blog yazmakla birlikte gerçek ismim ve kimliğimle yaklaşık 6 yıldır bu web sayfası üzerinden yazmaktayım. Öncesin de de daha çok nickname kullanarak farklı konular üzerine yine blog yazmaktaydım. O eski blog yazılarımı özlemiyor değilim lakin maalesef hepsi yok oldular.

Bu yazıyı güncellediğim 2018 tarihi itibariyle 24 yaşındayım. Konya ilinde yaşamaktayım.  Özel bir perakende şirketinde rapor/analiz konuları üzerine çalışmalar yürütmekteydim işten ayrıldım. Şuan freelance yazılım çalışmaları yürütüyorum.  Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Selçuk Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümlerinden mezunum. Anadolu Üniversitesinde İktisat 4.sınıf öğrencisiyim. Okullarımın bitmesine yaklaşırken de bir yandan yüksek lisans hayallerimi gerçeğe dönüştürme amaçlı çabalamakta ve arayışta bulunmaktayım.

Bilişim sektöründe deneyimim freelance olmakla birlikte wordpress uzmanlığı görevini yürütebilmekteyim. Bununla birlikte bütün CMS sistemlerine olan yatkınlığım ve tecrübem sayesinde oldukça yetenek sarf edebildiğimi düşümekteyim. HTML/CSS konularında yeterli düzeyde bilgi sahibi olsamda günümüz teknolojilerinde gelişen html5/css3 gibi kavramlara tam anlamıyla adabte olamamaktayım. Bunun sebebi bu 2 konuda oldukça iyi işler başarabilmek için iyi düzeyde javascript bilgisinin bulunması gerekliliğidir. Maalesef bu konuda oldukça çabalı olsam da javascript diline ısınamadım. Yine yıllardır süre gelen photoshop deneyimim sayesinde bu sektörde çabalayabilmekteyim.

Zayıf düzeyde olan php bilgim sayesinde de en azından cms seviyesinde gerekli düzeltmeleri, yenilikleri yapabilmekte ve hataların dilinden anlayıp çözüp üretebilmekteyim. Maalesef iş hayatım konusunda bilişim sektörünü tercih etmeyeceğim, bu yüzden bu bahsettiğim konular ve sektörde olan çabam sadece bir hobi olarak kenarda durmaktadır.

Hobi konusuna girmişken bu konuda olan ilgi alanlarım kamp/doğa alanında yoğunlaşsa da ne yazık ki teorik olarak kalmakta ve aktif olarak içinde hareket halinde olamadığım bir uğraş. Yabancı dizi hayranı olmakla birlikte bitmiş ve halen devam etmekte olan onlarca diziyi izledim, bitirdim, halen izliyorum. Aynı şekilde de yine bunlarla orantılı olarak binlerce bölüm izlemişliğim olmakta ve devam etmekte. Sizlere de tavsiye ederim oldukça güzel bir hobidir.

Aktaracaklarım bu kadar, bana ulaşmak isterseniz üst menüde bulunan iletişim sekmesine gidebilir ve gerekli detaylara ulaşabilirsiniz.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com