İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Her düş katildir!

14.04.2014
2.778
Her düş katildir!

Ne kadar çok gülersen hayat o kadar ağır tokatla alıyor tebessümünü. Sevincini düşlerini.Düşlerin büyüsüne kapılmayın. Hayat hiç bir düş kadar özel değil, gerçek değil. Plastikten yaşamlarımız hepimizin. İnkar edemeyiz.Gerçeklikle tanışmak faydadır. Yıkılan düşler, ağrıyan bir kalp size hayatı sevdiremez. Olduğu gibi kabul edin.Hastalıkların bile tedavisi var. Yada yırtılan herşeyin..Bir yama kadar kolay. Ama yıkılan düşlerin yok, ne yama tutar ne başka bişey.

Düşlerin önemini, muazzamlığını değil, onlarla baş edebilmenin yolunu öğrenin. Onunla yalnızca ruhunuz baş edebilir.Ruhunuzu gıdasız bırakmayın.Her sabah tebessümle pencereyi açıp içine derince çektiğin hava kadar masum değil hayat. Yeri gelir zehirler o hava! Düş yetmezliğinden ölmez insan elbet. Aşırı doz düş, bağımlılık yapar dostum. Yeterince kullanmak gerek. Yada kullanmamak! Kullanmamak elbet! Olmasa da olur, gerçeklikten soyutlanmışsa varsın olmasın demeli insan! Öğrenebilmeli bunu!

Düşlerinizle hasta olmayın! Düş katilleri var, idam edilmeli idam! Beterinden beter. Sensin o dostum.. Senin düşlerini senden başka kimse katledemez! Yok edemez! Yanlış veya doğru düş yoktur, düş vardır. Ama her düş yanlıştır! Bu nasıl bir çelişki! Neden çelişen herşey beraberlerinde insanları götürür. Evet! Aklını götürür, kalbini, insanlığını hatta! Duygularını seninle bırakır..Duygularını seninle bırakır çünkü her seri katil kurbanından bir hatıra alır. Senden birden fazla alır katil düşler! Acımasızdır! Sana ne yaptığını görmeni ister, sürekli hatırlamanı.. Unutmak için daha fazla düşlere sarılmanı daha çok ölmeni! Daha çok kaybolmanı! Tehlikelidir düşler, çok tehlikeli. Bulaştıysan bu belaya unut yaşamayı. An itibariyle ölüsün dostum. Hiç düş doktoru görmedim ben!

Düşenin dostu olmazmış. Düşleyenin de yaşamı!

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com