İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Hobbit 2 Smaug’un Çorak Toprakları

27.12.2013
3.830
Hobbit 2 Smaug’un Çorak Toprakları

Özellikle daha ilk filmiyle herkesin beklentisini karşılamayı başarmış kusursuz bir yapıt olarak değerlendiğim hobbit 2yide beyaz perde de izleme imkanım oldu. Aslında izleyeli bayağı bir vakit olmasına rağmen izlenimlerimi sizlerle yeni paylaşabilme imkanı buldum. İlk filminin heycanlı bir noktada bittiğini düşünüyorsanız 2. film sizi daha çok şaşırtacak bu konuda. Çünkü “3. film öyle güzel olacak ki izlemeye doyamazsın” tarzı cümlelerle karşılaşmamız mümkün. Muhteşem bir üçleme olacağı zaten şüphesizdi neden derseniz malum yüzüklerine fendisi gibi bir baş yapıtı gördük, onu başaran adamlar bunda neler neler yapar siz tahmin edin artık. Şimdi 3. filmi heycanla bekliyoruz fakat bir burukluk olması muhtemel çünkü böyle bir baş yapıtın daha sonuna gelcez, bundan sonra ne yapacaklar daha da önceye gidebilirler mi sanmam. Daha da sonraya gidebilirler mi desek malum kara büyücü yok edildi buda pek ihtimal değil. Ama yeni bir düşman karakteri yaratabilirlerse ileriyi görmek daha muhtemel. Yapsınlarda saçma olursa olsun artık bi üçlemeyi daha hak ediyor bu izleyiciler!

Herneyse uzun tutmadan filmden bahsedelim. Başta da söylediğim gibi muhteşem başlayıp muhteşem bir şekilde sona eriyor. Bu filmde baş rol oyuncumuz ejdarha oluyor :). Malum ilk filme ejderhayı pek yakından tanıyamamıştık. Şimdi ki filmde ejderhanın özelliklerini keşfettik. Ne tür bir manyak olduğunuz gözlerimizle gördük. Ayrıca konuşabiliyor olması da ilgi çekici :). Eğer sağ gösterip sol vurmak gibi bir durum olmaz ise 3. filmde ejderhanın nasıl öleceğinide tahmin edebiliyoruz sanırım. Nasıl derseniz filmde ki son sahnelerde ki konuşmalara dikkat edin. Kara ok, kara okun aslında hedefi bulması ve bu oku bu sefer ona tekrar başarılı bir şekilde saplayabileceğini düşündüğümüz bir karakter falan. Spoiler olur diye açamıyorum da fazla zaten.

Filme damgasına vuran bir diğer şey ise elbette legolasın yetenekleri, ama benim daha çok dikkatimi çeken ve arkadaşlarım tarafından da çokca konuşulan elf kızı olsa gerek :). Yani soluksuz olarak izleyeceksimiz. Mutlaka ilk filmini ve 2. filmini izleyin. Zaten daha önceden yüzüklerin efendisini severek izleyen birisi iseniz kaçırmayacaksınızdır 🙂

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com