İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Joomla Strict Standards Sorun Çözümü

18.01.2014
1.647
Joomla Strict Standards Sorun Çözümü

Merhaba arkadaşlar, bu aralar çok kişinin şikayetçi olduğu Strict Standards sorunları her sistemde kendini göstermeye başladı. Özellikle kulağıma joomla ve vbulletin geneli bu sorunların olduğu duyumu geldi. Şimdilik bu sorunu joomla üzerinde nasıl çözeceğimizi anlatayım. Aslında bildiğiniz gibi wordpress yanlısı olduğum için genelde joomla tercih etmem lakin bir iş yüzünden joomla taşıması yapmam gerekti joomlayı yeni sunucuya taşıdıktan sonra ” Strict Standards : /home/user/public_html/… “ şeklinde satır satır devam eden çok ciddi bir sorun ile karşılaştım. Çözümünü yabancı forumlarda ve destek sitelerinde aradım fakat söyledikleri şeyler genelde uzmanlara hitap eden herkesin anlayamayacağı xampp, php.ini gibi terimler içeriyordu.

Şimdi öncelikle sizin bunlardan anladığınızı varsayarak anlatayım kısaca, aslında bu bahsettiğimiz sorun hata raporlarının çok hassas durumda bulunmasından dolayı oluyor, çok ciddi derecede herşeyi raporlayan bir hassaslık bu. Yabancı forumlarda genellikle bu sorunu xampp’da değişiklik yaparak veya php.ini, .htaccess dosyalarına vereceğimiz komutlarla çözebileceğimiz şeklinde lanse edilmiş. Bahsettikleri komut:

error_reporting  =  E_ALL & ~E_NOTICE | E_STRICT

Yukarıda gördüğünüz gibi ekleme yaparak çözülebilir. Bu konuda ayrıntılı bilgi alabilmek için yukarda verdiğim kodu googlede araştırarak ulaşabilirsiniz. Biz şimdi asıl meselemize gelelim, arkadaşlar bu Strict Standards hatası sistemde ciddi bir problem varmış gibi göstersede bize aslında öyle değil, panel erişimi sağlayabiliyorsunuz, bu yüzden yapmanız gerekenler:

1) ilk olarak siteniz.com/administrator/  dizinine giderek admin paneline giriş yapmak olacaktır.

2) Ardından aşağıda resimde gördüğünüz üzere “Genel Yapılandırma” seçeneğine tıklayarak genel ayarlar paneline giriş yapın.

3) Üst sekmeden “Sunucu” sekmesine tıklayın ardından gelecek olan sunucu panelinde sol en üstte bulunan “Sunucu Ayarları” bölümünden “Hata Raporlama” seçeneğini “Hiç” olarak ayarlayın. Aşağıda ki resimden de inceleyebilirsiniz.

Anlattığım adımları tamamlayıp kaydettiğiniz zaman bu sorundan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com