İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Mehmet Ali Birand İçin Üzüldük mü ?

17.01.2013
1.644
Mehmet Ali Birand İçin Üzüldük mü ?

Dinimize göre ölünün arkasından konuşmak pek hoş bişey değil farkındayım. “Pek” değil hiç iyi birşey değil kabul. Fakat PKK destekçisi bir insanın ardından “Allah Rahmet eylesin” demek ne kadar doğru olabilir ki. Hele ki bir insan bunu bilinçli olarak yapıyor ve pişmanlık duymuyorsa?

Mehmet Ali Birand’ın TRT Döneminde PKKya destek amaçlı yaptığı dolandırıcılıktan sonra, Türkiyede hüküm giyip yargılanmamak amacıyla Belçika vatandaşlığına geçtiğini birçok kişi bilmiyordur belki.Hem üstünü hem altını çizmek gerekir aslında. Konu PKKya verilen destek. PKKya destek veren bir insandan bahsediyoruz.

Tamam tamam bu olabilir deyip sineye çekelim.1988 Yılında Mehmet Ali Birand’ın gazetecilik yaptığı gazeteleri araştırmanızı tavsiye ediyorum. O zamanın manşetlerine biraz göz atın. “İşte apo işte aponun kudreti” gibi bir manşetten ne anlarsınız siz acaba ? Sadece bir gazeteci olarak Öcalan ile röportaj yaptı masum bir şekilde inceledi. Apo ile birlikte içki masasına oturup güldü eğlendi..

Çok masumca geliyor değil mi sizlere de ? O kadar hayran kalmış olacak ki Sayın Birand; “aponun kudreti” şeklinde manşetleri hiç çekinmeden atabiliyor.

“Türkiye Türklere bırakılmayacak kadar zengin bir ülkedir” diye bir cümle var. Bu cümlenin sahibini hiç merak ettiniz mi? Etmemiş olacaksınız ki araştırma ihtiyacı dahi duymadan geçiştirmişsiniz. Bu cümlenin sahibi de sayın Mehmet Ali Biranddır. Türkiyemizin değerini o kadar güzel anlamış ki yabancı devletlere Türkiye yemeğinden tatmayı öneriyor.Biraz geniş bir araştırma yapmak isteyecek olabilirsiniz o yüzden Birand’ın bu cümleyi de Belçika da sarfettiğini araştırarak belgelenmiş kayıtlardan öğrenebilirsiniz.

Yazımı da size bu anlattıklarımı özetleyecek olan bir resmi paylaşarak bitireyim.Ha birde unutmadan Allah Rahmet eylesin.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com