İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Neden Kişisel Blog ?

08.11.2013
5.084
Neden Kişisel Blog ?

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle kişisel blog yazarlığının insanlara neler kazandırdığına, neler kazandırabileceğine faydalarına dair bişeyler paylaşmak istedim. Artık günümüzde popüler bir hale gelmiş olan kişisel blog yazarlığı isim-soyadı .com .org .net gibi uzantılarla alınarak yaygınlaşmaya başladı. Herkesin adına soyadına ait bir blog sayfası olması aslında modernleşmemiz ve teknolojiyle aramızın oldukça iyi olduğuna dair bir kaç anlam çıkartacağı için hoş bişey.

Bu anlamda kişisel blog açan insanlar genelde 2 yoldan birisini seçme yolunda ilerliyor. 1. Yol benimde şuan yaptığım gibi, takipçilerimle daha çok özel hayatımı paylaşmam, şiirlerimi kendi yazdığım makaleleri kendi düşüncelerimi paylaşmam, kendime dair paylaşımlarda bulunmam türündedir. Aslında bana göre kişisel blog kavramının kişiselliği de burdan gelmektedir. Bunları paylaştığın için kişisel ve sana özel bir platform olmaktadır. Takipçileriniz genelde çevrenizden tanıdığınız bildiğiniz insanlar olmakta sizi gerek anlaması gerek anlayamaması gibi bir takım durumlar yaratmasıyla kendine has hoş bir paylaşım mekanı haline getiriyor. Bunların yanı sıra insanın kendini uzamanı olarak gördüğü bir kaç ana başlıkta da kendine özgü paylaşımlar yapıyor olması, yani mesela bende bulunan webmasterlik ve wordpress kategorileri gibi, hem bilgilerini tazelemek hemde bu bilgilerini başka insanlar ile paylaşarak yardımcı olması çabası sayesinde bloğunuzu kaliteli bir hale getiren diğer etmendir.

Bahsettiğim 2.yol ise “kişisel” kavramından oldukça uzak kalmış isim ve soyadına has almış olduğu alanda genel blog tarzına uygun paylaşımlarda bulunulması. Yani bu bahsettiğim kavramda insanlar kendilerine has birşeyler, makaleler, şiirler, düşünceler paylaşmak yerine android teknoloji haberleri magazain haberleri vs gibi bir takım kişisel anlamına sığmayan genel anlamda paylaşımlarda bulunuyor. Bu özelliği yüzünden sayfaları daha çok haber sitelerini genel portalları andıran bir görünüme bürünüyor. Bahsetmiş olduğum bu 2.yol insana çok bişey katmaz bence. Bir insanın kendilerine has düşüncelerin yerine magazin haberleri paylaştığı bir platformdan ne kazanmasını bekleyebiliriz ki zaten?

İlk yolu takip eden insanlar özgünlükleri sayesinde iletişim bağlarını kuvvetlendirecek, kelime kurma ve kullanma yöntemlerinde zenginleşecek ve paylaşımda bulundukları uzmanlık alanlarına dair kategorilerde kendilerini daha çok geliştirebilecekler. İnsanın düşüncelerini makalelerini başkalarıyla paylaşması çok güzel bir duygu, çok güzel bir haz. İnsanlar bu duygudan mahrum kalmamalıdır. Bence kişisel blog yazarlığı insana emin olun çok şey kazandıracaktır. Denemenizde fayda var 🙂

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com