İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Osmanlı Ocakları vb. Oluşumlar Hakkında

27.02.2015
1.034
Osmanlı Ocakları vb. Oluşumlar Hakkında


Merhabalar arkadaşlar, bilindiği üzere son günlerde özellikle gündemde isimlerine rastladığımız pek çok stk’lar mevcut. Bunlar çeşitli isimler altında yapılanmaya çalışıyor. Osmanlı Ocakları, Osmanlı Eğitim Ocakları, Osmanlı Diriliş Ocakları, AK Ocaklar vs isimleri taşıyan bu oluşumlardan illa ki birisine denk gelmişssinizdir. Veya içinde bulunuyor olabilirsiniz. Şuan ki okuyacağınız yazım beni sadece mimlemekle kalmayacak ciddi anlamda açık hedef haline getirecektir. Bu oluşumlar nedir? Neden bu aralar bir yarış içindeler hep birlikte inceleyelim.

Bildiğiniz üzere iktidara bulunan yakınlığım nedeniyle bu kuruluşlardan birinde Medya ve tanıtım başkanı olarak görev aldım, resmi yazılı bir istifa dilekçesi henüz vermediğim için halen o vaziyette görevde bulunduğumu üzülerek belirtmek istiyorum. Bu kuruluşlar seçimlerle birlikte son derece gündemde tutulmaya başlandı. Bunun sebebi yaklaşan genel seçimlerin ardından geçilecek olan başkanlık sistemidir. Peki başkanlık seçimleri ile bu yapılanmaların alakası nedir diye bir soru soracağınızdan eminim. Şöyle özetleyim başkanlık sisteminden sonra particilik olayı biteceği için şuan ki sistemlerde mevcut olan partilerin “Parti Kolları” doğal olarak fes edilecektir. Durumun böyle olacağını bilen insanlar bir fırsatçılık örneği sergileyerek yukarıda bahsi geçen sivil toplum kuruluşlarını kurmaktadırlar. Çünkü bildikleri üzerine parti kolları(gençlik kolları, kadın kolları vs) kapandığı zaman gerek yönetimde gerekse üye halinde bulunan bütün insanlar sivil toplum kuruluşlarına bağlanacaklar.

Şimdi olayın aslını ve bu yapılanmaların neden oluştuğuna dair bir miktar bilgi sahibi oldunuz, gelelim asıl meseleye. Sevgili arkadaşlar bu stk’lar aralarında müthiş derece de bir çekişme mevcut. Herkes bu amaçla stk kurduğu için birbirlerini çekememe ve rekabet edip bölünme korkuları yüzünden iftiralar atıp iftiralara uğruyorlar. A veya B kuruluşu şeklinde isim vermeden birbirlerine attıkları iftiraları bir bir deşifre edeceğim. Bunların başında gelen A kuruluşu diğer hepsini “paralel” yapının kuruluşu olmakla suçlamakta ve bunu kanıtlamak için kendilerince oluşturdukları fotomontaj tarzı iftira malzemeleriyle köreltmeye çalışmaktadırlar. Herhangi bir hukuki işlem başlaması veya ciddi anlamda deşifre etmem gerektiği bir durum olursa bütün kanıtları tek tek sunacağım.

B sivil toplum kuruluşuna katılım sağladığım için, en büyüklerinden birisi olan A kuruluşundan gençlik kolları başkanlığı için teklif aldım. Şüphesiz bu teklifi almamın nedeni isim benzerliği yüzünden karıştırmış olduğum kuruluşların birisinin genel başkanıyla oldukça samimi bir ara kurmuş olmamdı. Bilgisayar, sosyal medya ve yazılım gibi birçok alanda ki becerilerimi bilen sayın başkan diğer stk kuruluşunu mahkemeye vermemi isteyip bunu yaparsam bulunduğum il dahilinde gençlik kolları başkanlığına atanacağımın sözünü vermişti. Çekişme hakkında ciddi bir bilgiye sahip olup bu olayların ardından kendi köşeme çekilip izlemeye çalıştım.

Şimdi ben bunların içindeyken neden böyle bir deşifrede bulunuyorum diye soranlar olacaktır. Daha 2 laf konuşmaktan aciz insanlar sosyal medyadan çaldıkları osmanlı cümleleriyle çıkıp konuşma yapmaya çalışıyorlar. Yetmezmiş gibi kendilerini yüceltme çabalarında ve herkesi ezme konumunda olmak gibi aktif rollere bürünmek istiyorlar. Beyin takımı dahi olmayan bu insanlar yetenekli arkadaşları toplayıp kullanma amacındalar.

Buradan AKP Gençlik Kollarına mensup bütün arkadaşlara ve bu stk oluşumlarında bulunan arkadaşlara sesleniyorum. Yukarıda adı geçen veya geçmeyen bütün bu oluşumların hepsi kendi kendini tüketecektir. İftira ve yalanlarla oyun oynamaya çalışan insanlara taviz verenlerin siyasi iradelerini ve kimliklerini sorgulamaları gerekir. Sözde hepsinin “Cumhurbaşkanın onlara attığı mail” ile kurulduğunu ileri sürseler de doğruyu şuan için bilmemiz mümkün olmamakla birlikte bir takım planları olduğunu düşünüyorum.

Hepsinin ortak amacı üst düzey yönetimde olup parti kollarına hüküm sürebilmekdir. Ve bu hüküm uğrunda alçalmayı dahi göze almışlardır.

Yalanlar ile iftiralar ile kurulacak olan hiçbir temel ebediyet teşkil etmez. Daha Osmanlının kuruluş tarihini bilmeyen insanlar osmanlı hoş görüsünü, osmanlı yaşam biçimini, osmanlı ahlakını nerden bilecek? Sizlere tavsiyem uzak durmanız ve bu oluşumların yıkılmasını dışarıdan izlemenizdir. Hepsi için somut kanıtlarım bulunmakla birlikte bu bir açık ihbardır. Başıma gelecek olan herhangi bir saldırının sorumluluğunu tamamen üstte ismi geçen stk’lar üstlenmiştir.

Bu konuda devamlı paylaşımlarım ve deşifrelerim olacak takipte kalın.

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com