İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Paypal’ın Ülkemizde Kapanması

31.05.2016
3.101
Paypal’ın Ülkemizde Kapanması

Çok ilginç bir duruma ne yazık ki tanıklık etmek zorunda bırakıldık. Benim de aktif olarak internet alışverişlerimin %80’ini oluşturan bir sistem ülkemiz ne yazık ki lisans vermediği için hizmetlerini kapatmak zorunda kaldı. Elbette ki bu da bizim ülkemizin akıllı(!) girişimcilerine güzel bir fırsat olacaktır. Zaten maksatta bu olsa gerek, oturmuş globalleşmiş alternatifsiz kalmış problem yaşatmadan yıllardır bize hizmet vermiş bir firmanın önünü kesmeselerdi zaten şaşırırdık. Şimdi paypal’ımızın yerine bir takım saçma sapan isimler taşıyan, devlet destekli(!), araştırma ve bilgi eksikliği taşıyan teknoloji özürlü medyamızın ( ki bu medyamız google adsense kabul mektubunu googleden gelen teşekkür yazısı zannedip 9 yaşında ki veledi zeka küpü ilan ettiği bir medya ) da “Yerli Paypal çıktı!” manşetleriyle yüceltmeye çalışacağı bir gündeme kayacak bunu zaten biliyoruz.

Yahu biz sadece yurtiçi alışverişlerde değil yurtdışı alışverişlerde de bu lanet sistemi kullanıyorduk. Aldığımız hostlar, sunuclar, domainler ve niceleri şimdi onlar için alternatif mi üreteceğiz. Paypal gibi bir dev varken yakında benim ülkemde açılacak olan saçma alternatifler ile bu ihtiyaçlarımızı mı gidereceğiz? Bu nasıl bir cahillik, ülkenin teknoloji, IT,  Bilgi erişimi konuları o denli zayıf o denli saçma ki sanırsın bunlarla ilgilenen kurumların başında bunlardan hiç anlamayan bir alay asalak var.

Paypalın Yaptığı açıklama şu şekilde:

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.”

 

Tahminimce paypalın böyle bir hamlesi bize zarar vermeden direkten dönmeyecektir. Ne denli önemli bir durumda olduğunu, ne tür zararlara yol açacağını acı bir şekilde öğrenmek zorundayız. Umarım bu acılık oranı o denli yüksek olur ki buna sebep veren bütün kurumlar götünden ateş çıkartır. Gün geçmiyor ki ülkemiz bir saçmalığa daha yelken açmasın. Paypal’ın kapatılmasında maddi manevi zerre kadar desteği olanlar umarım bunun bedelini çok ağır öderler. ABV

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com