İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Serbest Vezin Sembolik Şizofreni

10.08.2013
1.785

” Maviye gömülmüş bir çocuk kalbinin gülen gözlerinden deşifre edilmiş ölümsüz bedeninde ki somut resmi ” 

Şarkılarını kalplerinizdeki boş tahtaya söylediğiniz kişidir o. Sokağının içine düşler dikip büyüten. Sakin yaradılışlı bir sanat ve düş adamı. Dilindeki kırbaçsı büyüyü sunmuştur albümlerinde sîzlere ve hepinizi Düş Sokağı’nın sakini yapmıştır şarkılarıyla. Yalnızlığının içinde büyüttüğü düşlerini paylaşmıştır yine, yorgun düşmeden zamana.

İlk önce müzik yönüyle çıkmıştır karşınıza. Öyle tanıyıp, düşlerinize katmışsınızdır düşlerini. Sözlerinin mavi nehrinde yol almışsınız-dır uzak bilinmeyenlere. Resimler sunmuştur hayata ve kendine dair. Sürrealist resimler. Yağlıboya, seramik ve ahşaptan oluşan soyut resimler. Dünyayı düş torbasındaki renklere katmıştır. Eli kalem tutalı on dokuz yıl olmuştur ve eskitememiştir o kalemleri.

Zaten kalemler de vazgeçmemiştir onun kucaklayan ellerinden. Yazdığı çok sayıda deneme, roman ve şiirden oluşan dizeler yumağının sonuncusudur Serbest Vezin Sembolik Şizofreni ve sîzlerle buluşan ilk kitabıdır. Düşten düşe geçişlerin yeni doğmuş bir bebek gibi kundaklanmış beşiğinde çıkılan bir yolculuktur anlatılan. Farklı zaman dilimlerinde yaşayan kahramanların aslında hep aynı kişi olduğuna dair gidiş gelişlerdir.

Kendine dönen bir zaman sahnesi ve onu boyayan düşlerin ressamı. Gizin sonsuzluğuna akan gözyaşları. Geçmiş, gelecek ve yaşanan an, hepsi bir bütünün değerli taşları olup çıkarlar karşınıza. Serbest Vezin Sembolik Şizofreni, dünyanın sıcak kabuğunu soyup dudaklarınıza soğuk meyvesini tattıran bir sevişmeler durağı ve tuzağıdır.

Akan… hep akan… Sonra kovalayıp, kovalanan…

sembolik vezin sembolik şizofreni

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com