İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Teknoloji gelişiyor biz tembelleşiyoruz.

04.02.2013
2.364
Teknoloji gelişiyor biz tembelleşiyoruz.

Geçmişten bugüne kadar teknoloji dediğimiz şey o kadar gelişti ki küçük  bir hesap makinesi  notebook lara kadar ilerlemiştir.

21. yüzyılın ilk çeyreklerindeyiz başka bir deyişle tekonoloji çağındayız en basit işlerimizden en zor işlerimize kadar her şeyi teknoloji ile hallediyoruz. Anlamlı bir örnek verecek olursak ; Fatura yatırmak için dakikalarca sırada bekler ve bu durumdan sıkılırdık bazen mesai saatlerine yetişemezdik  ve ertesi günü beklemek zorunda kalırdık. Yada bir bankada işlem yapmak için sıra numarası alırız satlerce beklemek zorunda kalırız boş beklemek yerine bize sıra gelene kadar diğer işlerimizi halletmeye çalışırız ,  işlerimizi bitirip bankaya tekrar döndüğümüz zaman sıramızın geçtiğini görebiliriz büyük bir hayal kırıklığı  yaşayabiliriz.

Ama artık  teknoloji ile yavaş yavaş bu durumlardan  kurtulmaya başlıyoruz  gerek bankaların internet şubeleri , cep şubeleri ile bu gibi fatura,banka alış veriş gibi yazmakla bitirilmeyecek kadar uzun olan işlerimizi halledebiliyoruz ve zamandan kazanabiliyoruz.

Küçük dükkanlardan büyük firmalara kadar artık tüm işyerleri , şirketler holdingler işlerini teknoloji üzerinden yapmaktadır bu hem zamandan tasarruf hemde iş verimi bakımından bir artıdır.

Artık teknoloji tüm etrafımızı kaplamış işlerimizi kolaylaştırmış bizlere zaman kazandırmış bir yeniliktir. Hem işlerimizi halledebildiğimiz hem araştırma yapabildiğimiz hem eğlenebildiğimiz bir yeniliktir.,

teknoloji çağı

Yukarda yazılanlar teknolojinin günlük hayatımızda bize faydalarını anlatan bir kısımdır. Peki sizce zararları yok mu?

Evet kesinlikle var ;

* Her şeyden önce teknoloji bizi tembelleştirdi.

* Günümüzü tamamen telefon,notebook,bilgisayar gibi cihazların başında geçirir hale geldik.

* Sosyal ağlarda aşırı derece vakit geçiriyoruz bu durum reel arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizi azaltabiliyor.

* Teknolojik cihazların başında haddinden fazla kalarak sağlımıza zarar veriyoruz özellikle gözümüz ve sırt bölgemiz bu durumdan etkilenen en önemli organlarımız.

* En kötüsü ise aynı ortamda bulunduğumuz ailemizle olan ilişkiyide azaltıyor.

Maddeler bu şekilde uzar gider hepimiz bu maddelerde geçenlerden uzak kalıyor olabiliriz ama illaki bizi ilgilendiren bir maddede vardır…

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com