İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Ülkemizde Ne oyunlar Dönüyor ?

09.09.2012
1.281

Şemdinli de yeni bir çatışma yine aslan gibi 2 askerimiz şehit 7 tane askerimiz yaralı.Yahu nedir bunların derdi de son günlerde üst üste saldırılara başladılar, bize onca şehit verdirdiler? Amaçları nedir diye herkes soruyor kendi kendine.Aslında cevaplarda sorularda saklı gibi.Biraz eskiye gidelim çok değil 1 hafta kadar; tarih 03.09.2012. Şırnak Beytüşşebapta çatışma 10 şehit. Tarih 05.09.2012 Afyon’da Patlama  25 Askerimiz Şehit..Bi parantez açalım kaza demi bu ? Kaza tabi onca er ve uzman çavuşların önünde ufak bir kaza oldu ve 25 askerimiz şehit oldu öyle demi ? Öyleymiş yada biz öyle biliyoruz tabi ki… Ve şimdi tarih 09.09.2012 yine  2 askerimiz şehit 7 tane askerimiz yaralı.Bu böyle devam edecek mi ? Edecek..

Belki bir kaç gün sonra bir 10 şehit daha veririz ve “bıçak kemiğe dayanır” savaş uçaklarımız gider boş dağı taşı bombalar halkda alkışlar bişey yapıldığını binlerce teröristin öldüğünü zanneder.Hep böyle olmadı mı ? Oldu. Ortada bir senaryo var ve bu senaryoya inanan milyonlarca insan… Ama artık insanlar biraz daha mantıklı düşünmeye ve bu olanları sorgulamaya başladılar.Neden böyle ? Neden arttı bu olaylar ? Bi çözüm olmayacak mı ? Bıçak kemiğe ne zaman dayanacak vs. Aslında sorgulamaya orta doğudan başlamamız lazım. Çünkü orta doğuda ki meydana gelen karışıklıklar iç savaşlar vs sırayla birbirine sıçraya sıçraya Türkiyenin en yakınına geldi sonunda.

Bilinen bir şey miydi? Bilinen bir şeydi, beklenen bir şeydi ortada bir çözüm varmıydı tartışılır tabi.Size Atatürk’ün yıllar önce söylediği bir sözü ile hayrete düşüreyim. “Bir gün, Birinci Cihan Harbi’nden sonra Ortadoğu’da kurulan suni devletlerin halkları ayaklanacaktır…O gün geldiğinde, yeni kurduğumuz cumhuriyetimizin yöneticileri bu halkların değil, emperyalist güçlerin yanında yer alırsa, aynı akıbete kendileri uğrayacaktır...” acaba burada Atatürk’ün ileri görüşlülüğünün en büyük kanıtıyla baş başa mı kaldık.Aslında ülkemiz hükumeti şuan da Atatürk’ün söylediği şeyi yapıyor.Belki resmiyette öyle görünmese de ülkemiz emperyalist devletlerin yanında yer almıyor.Belki yıllarca onların yanında yer aldı hizmet etti, ama bu sefer onlardan yana bir tavır almıyor.İstesede alamaz zaten..Çünkü Emperyalistler mısırdı lübnandı suriyeydi derken iyice bize doğru derin bağlarını yaklaştırdı.Acaba sırada biz mi yoksa iran mı var.Hmm düşündürücü.Düşündürücü çünkü İranda bizi resmen bir düşman olarak görmekte Emperyalistlerin yanında yer aldığımızı düşünmekte vs. Acaba emperyalistler amaçlarına Türkiye ile İranı birbirlerine düşürerek mi ulaşacak dersiniz ? Demeyin durun. Çünkü bunu yapmayı bir kere denedi. Ve başaramadı. Ne zaman mı denedi  22 Haziran 2012 tarihinde sözde Suriye bizim uçağımızı düşürdü değil mi ? Ne bekleniyordu ? Halkın galeyane gelmesi ve suriyeden bunun hesabının sorulmasını istemesi gibi planlar düşünülmüştü. Fakat Türkiyenin bu konuda ki müthiş tutumu sayesinde olası bir emperyalist tuzağına düşmekten kurtulduk tabiki..

Yani demem odur ki her şehit haberin de her bir olayda iktidara yüklenmek yanlış bir tutumdur.Bunu iktidarı desteklediğim için veya sevdiğim için söylemiyorum.Öyle olsa her konusa kusursuz bulurdum öyle değil mi ? Ama öyle bulmadım.Burda iktidarın elinden geleni yaptığını tam olarak görüyoruz aslında.Yapılabilecek en doğru adımları atıyorlar.Burada söz konusu olan bazı emperyalist derin güçler ve bu güçlere çıkar doğrultusunda hizmet eden bazı örgütlerdir.Ve eğer bir suçlu bulmak birilerine yüklenmek istiyorsanız buyrun size sadece 2 tane hedef : Amerika ve israil..

İbrahim YAVUZ

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. BySiriUS dedi ki:

    ülkede olan bitenı anlamak için alim olmak gerekmıyor. birileri birilerine peşkeş çekıyor bıyerlerı satıyor. bizde hala %50 oy vermeye devam edıyoruz. teroru beslıyor bırılerı ama bız hala agzımız açık din islam namaz diye kandırılıyoruz.

  2. newromance dedi ki:

    Dönen oyunları anlamak hiç te zor değil. Fakat elden hiç bir şey gelmiyor bizler için 🙁

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com