İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Yalnızlık Kapısı

28.10.2012
2.673
Yalnızlık Kapısı

Çift yaratmış herkesi yaradan..Yalnızlık çekmesinler diye, mutluluklarınıda acılarını da paylaşabilecekleri özel birileri olsun istemiş belli..Bazen sadece dostlar tek başına gideremez bu duyguları, daha özel daha manalı hisli birilerini ara insan..Duygularına karşılık veren farklı ve özel kişileri..Peki ya bu özel kişileri bulamayan insanlar? Nasıl bir psikolojidedirler ? Gerçekten mutlumudurlar ? Arkadaşlarının dostlarının paylaşımları onu gerçekten mutlu etmeye yetebilir mi? Tek başına hayır.. İnsanların hisleri ve duyguları bazen herşeyin önünde gelir. Bir tek kişi için milyonları yok sayabilecek duruma getirir. Sadece bir kişinin sevgisi dünyalara bedel olur çünkü..
Evet aslında duygusal bağlanacağınız o özel kişiden bahsediyorum..Herşeyi onun için yok sayabileceğiniz gerçek mutluluğun tadına varabileceğiniz kişiden..Aşk.. 3 harflik bir kelime neden bunca insana acı vermeye yeter diye düşünmüşmüydünüz.Neden bu 3 harflik kelime uğruna ölenler intihar edenler olabiliyor..Cevabı zor ama mantıklı cevaplar bulabilmemi mümkün..İnsanlar duygusaldır, hisleriyle hareket eder ve en çok önemsedikleri şeeylerin başına getirir, evet böyle olması da lazımdır zaten.Çünkü siz hislerinizle ve duygularınızla yaratıldınız.Ve yaradan da bunun farkında, sizi birbiriniz için yarattı..Ama doğru kişiyi seçtiğinizden emin misiniz? Yalnızlıktan kurtulmak için duygularınızı kandırmaya çalışmaktan bahsediyorum?
Mutlu olabilmek için gerçekten doğru kişiyi bulmanız gerekmekte..Bu doğru kişi size huzur veriyorsa siz duygularınızı kandırmaya çalışanlardan değilsiniz.Gerçekten mutluluğu yakalayan insanların arasına katılmak için ilerleyen bir bireysiniz…Peki ya sadece yalnızlıktan kurtulmak için duygularını yanıltan insanlar ? Huzur ? Huzursuz bir insan mutlu olabilir mi ? Elbette ki hayır.. Siz yalnız oladuğunuz için yakınıp karşınıza ilk çıkan kişiye aşık olan birisiniz.. Aşık olmak istediğiniz için aşık olan birisiniz. Aşık olmak için aşık olan bir insanda duygudan bahsetmemiz ne kadar doğru olur ? Bırakalım da ona siz cevap verin, ben size çok ayrı br cevap vereyim..İnsanlar doğru kişiyi beklemeli..Evet üstüne basıyorum BEKLEMELİ insanlar sabretmeyi öğrenmeli.Sabır mutluluğun anahtarıdır çünkü…Eğer aşk bir kapıysa siz anahtara sahip olmak için çok yol aşmalı, beklemeli ve doğru zamanda doğru yerde bu anahtarı bulup kapıyı açmalısınız.Çünkü o kapının açıldıktan sonra kapanması o kadar zordur ki.. O kapı kapanırken kapının vidalarının gevşediğini göreceksiniz, kapının dilinin kaydığını, kapının tam kapanmamasını… Böylelikle açık duran bu bozuk kapı hırsızların gözünü alacaktır..Kapınızı değersizleştirip hırsızlara yem olmak istemediğinizi biliyorum.. O zaman yapmanız gerekeni yapın sadece abırla bekleyin..

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com