İbrahim Yavuz Kişisel Blog

Yazıların Listelenme Sırası

23.09.2013
3.943
Yazıların Listelenme Sırası

Arkadaşlar merhaba. Bu makalemizde bir çok temada sorun olan yazıların ve diğer içeriklerin listelenme sorununu nasıl çözebileceğimize dair bir paylaşım yapacağım. Özellikle kurumsal, yabancı firmaların temalarını tercih eden arkadaşlarımız bu sorun ile karşılaşırlar. Bu sorun öyle ki yazılardan öte, portfolio projeler ekibimiz gibi kısımlarda karşımıza çıkmaktadır. Yani bildiğiniz üzere temada oluşturulan sayfa şablonlarının sayesinde bazı alt başlıklar altında da içerik ekleyebiliyoruz. Yukarıda da belirttiğim gibi en iyi örnekleri portfolio, ekibimiz, projeler gibi başlıklar olur. Her biri için ayrı ayrı içerikler giriyoruz. Fakat bunların sıralamalarını düzenleyebilmemiz adına normal sayfa ekleme kısmında görüldüğü gibi “Sıralama” adı altında bir kutucuk bulunmuyor. Bu nedenle 1. .2 … gibi değerler verip sıralarına müdahale edemiyoruz.

Bu yüzden bugün sizlere tanıtacağım eklenti sayesinde bu sorunu kolayca aşabileceğiz. Eklentimizin ismi ” Post Types Order “. Bu eklenti sayesinde içeriklerin sıralamasını kolayca yapabileceğiz. Peki eklentiyi nasıl kurup nasıl aktif edeceğim? Kullanımı nasıl olacak gibi sorular olacaktır elbette. Kolay bir soru olacak hepsini cevaplıyalım.

Eklentiyi Nerden indirebilirim?

Bu linke tıklayarak eklentimizin indirme sayfasına giderek. kırmızı download butonuna tıklayarak kolayca indirebiliriz.

Eklentiyi nasıl kurabilirim?

Eklenti dosyasını ftp’niz aracılığıyla /wp-content/plugins/ kısmına atıp, ardından admin panelinizden Eklentiler kısmına gelip aktif edebilirsiniz. Ardından Ayarlar => Post Types order kısmına tıklayarak sayfaya gitmeniz ve ardından orda sizden istenilen onaya Mavi butona tıklayarak onay vermelisiniz. Hiç birşeyi ellemeyin.

Ekletiyi nasıl kullanabilirim?

Arkadaşlar eklentinin kullanımı oldukça kolaydır. Öncelikle içerik sıralamasını değiştirmek istediğiniz kısmına tıklayın. tıkladıktan sonra altında ek olarak açılan menülerden “Re-Order” seçeneğine tıklayarak sıralamayı değiştirebileceğiniz. sayfayı aktif edin.

Açılan sayfada girmiş olduğunuz içeriklerin başlıklarını göreceksiniz. Arkadaşlar sürükle bırak taktiği ile istediğiniziçeriği istediğiniz sıraya kolayca koyabilir ardından “Güncelle” butonuna basarak rahatlıkla kaydedebilirsiniz.

Gördüğünüz üzere kullanımı oldukça basit olmasına rağmen çok kullanışlı ve kolay bir şekilde yönetebileceğiniz eklenti ile sorunlarınızı çözebildiniz. Başka bir makalemizde görüşmek üzere esen kalın (:

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İbrahim YAVUZ Kişisel Blog 2012-2018 ® https://dovizkurlaricanli.com